JU Gimnazija Zivinice

Skolske novosti

view:  full / summary

Kantonalno takmi??enje iz geografije

Posted by Alma Sahbegovic on April 28, 2015 at 10:05 AM Comments comments (0)

Učenica Naida Nuhanović je, na Kantonalnom takmičenju iz geografije, održanom 25.aprila 2015.godine u JU Gimnazija Meša Selimović, osvojila drugo mjest. Iskrene čestitke učenici i mentoru Nihadu Tvrtkoviću, profesoru geografije.

Kantonalno takmi??enje iz hemije

Posted by Alma Sahbegovic on April 26, 2015 at 1:45 PM Comments comments (0)

25.aprila 2015.godine, u JU Mješovita srednja škola Živinice, održano je Kantonalno takmičenje iz hemije. Učenica JU Gimnazija Živinice, Amina Aljić, je osvojila četvrto mjesto i time se plasirala na Federalno takmičenje. Iskrene čestitke učenici i mentoru, profesoru Hasanu Rahmanoviću.

Cuvari povijesti

Posted by Alma Sahbegovic on April 26, 2015 at 1:40 PM Comments comments (0)

Prvi festival srednjoškolskog kratkog filma Švenk održan je 25. aprila 2015.godine u kinu Meeting Point u Sarajevu.

Na Festivalu je prikazano 14 kratkih filmova koje su režirali srednjoškolci iz škola širom BiH, odabrani između 110 aplikacija iz 56 srednjih škola. Jedan od filmova pod nazivom "Čuvari povijesti" režirala je i učenica naše škole, Azra Nurkić. Tročlani žiri Festivala - renomirani redatelji Pjer Žalica i Srđan Vuletić, te Talents Sarajevo menadžer Asja Makarević, dodijelili su vrijedne nagrade autorima najboljih filmova.

Projekt je dio Connecting Creatively projekta koji implementira British Council u suradnji sa Srednjom školom primijenjenih umjetnosti Sarajevo i Sarajevo Film Festivalom uz podršku Microsofta BiH i UniCredit Bank, a finansira Europska unija kroz program "Sarajevo 2014" u sklopu obilježavanja stogodišnjice Prvog svjetskog rata.

Ove godine nagradu "Zlatni švenk" dobio je Aid Bešić za film "Kafa".

Sajam knjige u Sarajevu

Posted by Alma Sahbegovic on April 26, 2015 at 1:40 PM Comments comments (0)

24.aprila 2015.godine učenici i profesori JU Gimnazija Živinice su posjetili Sajam knjige u Sarajevu. Iako je ova posjeta već tradicionalna u našoj školi, učenici svih odjeljenja su i ove godine rado došli u Sarajevo. Nakon Sajma učenici su obišli i nezaobilaznu Baščaršiju.

Festival dramskog stvarala?tva u Konjicu

Posted by Alma Sahbegovic on April 26, 2015 at 1:40 PM Comments comments (0)

22.aprila 2015.godine dramska sekcija JU Gimnazija Živinice se vrlo uspješno predstavila na 13.Festivalu srednjoškolskog dramskog stvaralaštva Bosne i Hercegovine u Konjicu. Učenica Azra Nurkić je na ovom Festivalu dobila nagradu za adaptaciju teksta romana Saše simonovića "Deveti krug". Iskrene čestitke Azri, ali i svim članovima dramske sekcije.

Kantonalno takmi??enje iz matematike

Posted by Alma Sahbegovic on April 19, 2015 at 4:20 AM Comments comments (0)

Ibrahim Mujičić, učenik III3 odjeljanja, je ,na Kantonalnom takmičenju iz matematike održanom 17.aprila 2015.godine, osvojio 5.mjesto i time se plasirao na Federalno takmičenje. Iskrene čestitke učeniku i mentorici Edisi Ahmetović, profesorici matematike.http://umtk.info/index.php?option=com_content&view=article&id=93%3Arezultati-kantonalnog-takmienja-iz-matematike-uenika-srednjih-kola-2015&catid=10%3Atakmicenja-iz-matematike&Itemid=3&hc_location=ufi

Akcija dobrovoljnog darivanja krvi

Posted by Alma Sahbegovic on April 18, 2015 at 1:00 PM Comments comments (0)

16.04.2015.godine u prostorijama JU Mješovita srednja škola Živinice Crveni križ je organizirao akciju dobrovoljnog darivanja krvi kojoj su se u velikom broju odazvali i učenici JU Gimnazija Živinice. Svi učenici koji su dali krv su oslobođeni nastave na jedan dan i time je iskazana podrška ovoj humanoj gesti.

Prezentacija Filozofskog fakulteta

Posted by Alma Sahbegovic on April 14, 2015 at 2:35 PM Comments comments (0)

Predstavnici Filozofskog fakulteta Univerziteta u Tuzli su, 14.4.2015.godine, održali prezentaciju ovog fakulteta za učenike završnih razreda naše škole.

Profesionalna orijentacija

Posted by Alma Sahbegovic on April 14, 2015 at 2:35 PM Comments comments (0)

13.aprila 2015.godine predstavnici Zavoda za zapošljavanje TK su održali prezentaciju za učenike završnih razreda na temu "Profesionalna orijentacija".

Upoznajmo profesionalne interese

Posted by Alma Sahbegovic on April 14, 2015 at 2:30 PM Comments comments (0)

U periodu od 6. do 10.aprila 2015.godine pedagogica škole, Mirjana Mišić-Krešić, je održala radionice za sve učenike drugog razreda pod nazivom "Upoznajmo profesionalne interese", a u cilju lakšeg odabira izbornih predmeta u trećem razredu.

Rss_feed

Podjeli na facebook